Hakkımızda

SMI GRUP, 2007 yılında, kendine has vizyonuyla, Türkiye’nin yassı çelik ve rulo sac işleme merkezi olarak kuruldu.

Yaptığı yeni yatırımlarla kendini sürekli yenileyen SMI GRUP, kurulduğu günden bu yana akılcı yatırım, müşteri merkezlerine olan yakın konumu ve teşvik avantajıyla büyük bir stratejik öneme sahiptir.

SMI GRUP, günde 50 ton üretim kapasitesiyle sektörünün öncülerinden biri ve galvanizli sac işleme konusunda Türkiye’ nin iyileri konumundadır.

SMI GRUP, çelik ve enerji sektöründe, kaynaklı imalat, rollformingprosesler, yassı mamul işleme, talaşlı imalat ile kumlama ve boya alanındaki tüm gereksinimleri karşılamaktadır. 

Hakkımızda

SMI GRUP

SMI GRUP, ürünlerini yüksek kalite standartlarına göre, kontrol ederek sevk etmekte ve çalışan kalifikasyonu ile kalitesinin devamlılığını ve geliştirilmesini garanti altına almaktadır. SMI GRUP’un pazardaki güçlü konumunun temelini, dinamik iş gücü, yenilikçi yaklaşımı, gelişime ve büyümeye yönelik yatırım sürekliliği, müşteri odaklı hizmet ve kalite anlayışı oluşturmaktadır.

SMI GRUP, müşterileriyle sıkı ilişki içinde bulunarak, müşteri gereksinimlerine özel çözümler üretmekte, kalifiye saha montaj ekiplerinden aldığı geri bildirimlerle ise, kendisini sürekli yenilemektedir ve böylece müşterilerine, butik bir üreticiden hizmet almanın avantajlarını en üst düzeyde sunmaya çalışmaktadır.

SMI GRUP’ un kurulduğu günden bu yana uygulamakta olduğu, “0 hata analizi” sisteminin de, bu başarıda önemli payı bulunmaktadır.

Bu üstün özellikleri, SMI GRUP’ un, çelik ve enerji sektöründe, en önemli tedarikçilerden birisi olmasını sağlamaktadır. SMI GRUP, Türkiye’nin, güneş enerjileri için, alt konstrüksiyon ve bağlantı elemanları ile, endüstriyel tesisler için, çelik konstrüksiyon üreten önemli bir şirketidir. Daima ileriyi ve sektöründe öncü olmayı hedefleyen SMI GRUP, sahip olduğu kalite belgeleri ve uzmanlık sertifikaları ile de sektöründe ilklerin öncülüğünü yapmaktadır.

Kurulduğu günden bugüne kullanmaya başladığı 0 hata analizi, müşteri memnuniyeti, acil durum yönetimi, hedefe uyum tabloları, 5S veöneri yönetimi, sürekli iyileştirme çalışmalarının temelinde yer almaktadır.

Tüm üretim faaliyetlerinde çevrenin korunmasına büyük önem veren SMI GRUP,mevcut ve gelişen üretim kapasitesi,üstün teknolojisi,yetişkin ve dinamik iş gücü, iş güvenliğine verdiği önem, yenilikçi düşünce yapısı ve müşterilerine özel hizmet sunabilme yeteneğiyle sektörün öncü şirketi olmaya gayret göstermektedir.

SMI GRUP

Çelik ve Makina Endüstrisi / Güneş Mekanikleri Endüstrisi 

Ağaclı

Asü

Aydem Enerji

Berksan

Botaş

Brisa

 

Yönetim Kurulu Başkanı’nın Mesajı

Kıymetli iş ortaklarımız ve sevgili çalışma arkadaşlarımız,

SMI GRUP olarak, sahip olduğumuz köklü geçmişimiz sürecinde, siyasi, ekonomik, kültürel ve belki de en önemlisi teknolojik dönüşüme tanıklık ettik. Gelişen teknoloji, bununla beraber hayatımıza yeni giren kavramlar, değişen iş yapış şekilleri ve öncelikler karşısında her daim çevik ve hızlı kararlar aldık. Üretimdeki gücümüzü, değişime ayak uyduran değil, değişime öncülük eden olma hedefi ve bu yönde hayata geçirdiğimiz uygulamalarla pekiştirdik.

50 çalışma arkadaşımız, kıymetli hissedarlarımız, farklı ülkelerdeki ve bölgelerdeki iş ortaklarımız ve yerel paydaşlarımıza karşı sorumluluğumuz, bizi daima vizyoner yaklaşımla hareket etme konusunda teşvik ediyor. Üretim ve yönetim süreçlerinde dijitalleşmenin giderek önem kazandığı bu dönemde artık gündemimiz, robotlarla ve otomasyon destekli hatlarla, insanların omuz omuza çalıştığı üretim hatları, müşteri talep ve beklentilerine en etkin ve hızlı şekilde yanıt verme olanağı tanıyan yapay zeka uygulamaları ve inovasyon olmuştur. Bu kapsamda şirketlerimizi en son teknolojiyi üretim hatlarımıza entegre ediyor, Ar-Ge çalışmalarımız sonucu ürettiğimiz yenilikçi sistemleri uygulamaya alıyor, öte yandan enerji verimliliği gibi konulara odaklanarak hem üretim süreçlerinde hem de nihai üründe doğal kaynakları korumayı gözetiyoruz. Yaşadığımız dünyaya karşı sorumluluklarımızı da göz ardı etmeden, ekosisteme saygılı üretim yöntemlerini benimseyerek ve doğa için değer yaratarak sürdürülebilirlik ilkelerimiz doğrultusunda faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Ciddi ekonomik dalgalanmaların yaşandığı 2019-2022 süreci sonrası, ekonomik göstergeler 2023 için umut verici görünmektedir. Pandemi dönemi, başta otomotiv ve turizm olmak üzere tüm sektörleri etkiledi. Dünya tedarik zincirinde ciddi aksaklıklar meydana geldi, lojistik yavaşlamalar nedeniyle iş akışları sağlıklı yürütülemedi. Bu durumun Türkiye gibi genç nüfus, kalifiye iş gücü, gelişmiş teknoloji, Ar-Ge altyapısı ve stratejik coğrafi konum gibi avantajlara sahip bir ülke için yeni bir potansiyel olabileceği görüşüyle, ülkemizin dünya tedarik zincirinde bilhassa bölgesel bir alternatif konumuna gelmesi için çalışmalarımızı artıracağız. Hem ülkemizin en fazla istihdam ve katma değer yaratan sektörlerinden hem de küresel ekonomi için kritik önem arz eden sektörlerin başında gelen enerjide, Çin’e alternatif bir tedarik sanayi olmamız için hiçbir engel bulunmamaktadır. İhracat hedeflerimizi her geçen gün biraz daha kuvvetlendireceğiz.

SMI GRUP olarak istikrarlı büyümemizi sürdürüyoruz. 2023 yılında da üretim ve ihracata odaklanarak ülke ekonomimize sunduğumuz katkıyı artıracağız. Planladığımız yatırımları devreye alacak, global arenadaki varlığımızı güçlendirme yönündeki çalışmalarımızın kapsamını genişleteceğiz. Türkiye’nin güneş enerjisi konstrüksiyonları için öncü sanayi kuruluşlarından biri olarak yaşadığımız dünyaya, ülkemize, çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza yönelik fayda üretme ve teknolojiyi fayda yaratma için kullanma sorumluluğumuzu devam ettireceğiz.

Birlikte nice başarılara imza atacağımıza inandığım siz değerli müşterilerimize, tedarikçilerimize, iş ortaklarımıza, yöneticilerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

 

Ceyhan YILDIZ

Yönetim Kurulu Başkanı

442 +

MW

25 +

Çelik Sektör Tecrübesi

16 +

GES konstrüksiyon tecrübesi